A A A

Peelingi chemiczne Mesoestetic / Mccosmetics

Peelingiem nazywamy kontrolowane złuszczanie skóry pod wpływem działania substancji chemicznych lub biologicznych. W zależności od wybranego peelingu możemy przygotować skórę do dalszych etapów zabiegów: zniwelować blizny potrądzikowe, zmarszczki, rozszerzone pory lub przebarwienia. Peeling chemiczny wygładza i rozjaśnia skórę. Proces złuszczania komórek skóry jest zabiegiem kontrolowanym. Wyróżniamy peelingi: powierzchowne, średniogłębokie oraz głębokie, które mogą być wykonywane tylko przez lekarza.

Złuszczanie powierzchowne

– w obrębie naskórka, peeling usuwa warstwę rogową, złuszcza naskórek. Złuszczanie to jest zazwyczaj niewidoczne, a okres odnowy wynosi od 5 do 10 dni. W tej grupie polecamy: peeling z kwasem salicylowym, peeling migdałowy, peeling glikolowy, cytrynowy w niskich stężeniach

Złuszczanie średniogłębokie

– przechodzi aż do górnej warstwy brodawkowatej skóry właściwiej, znacznie przyspiesza regenerację oraz pobudza fibroblasty. Okres odnowy po peelingu wynosi 10 dni. W tej grupie polecamy peelingi: Yellow Peel, Pyruvic Peel, TCA – 35%, AHA – 50-70%

Złuszczanie głębokie (tylko lekarze!)

- Sięga aż do warstwy siateczkowatej skóry, daje efekt przeciwzmarszczkowy oraz pobudza fibroblasty. Regeneracja kliniczna wynosi około 6-ciu dni, a cała odnowa skóry do 15-stu dni. Zabiegi te przeprowadza się z użyciem peelingu TCA – 50%, Fenolu. Wymienioną procedurę zabiegową może przeprowadzić tylko lekarz w warunkach sali operacyjnej.

Siła każdego peelingu chemicznego zależy od trzech czynników: stężenia procentowego peelingu, ph danego peelingu (im niższe jest ph – tym silniej zadziała kwas). Pka – oznacza siłę samego kwasu nie rozpuszczonego w roztworze (im niższe tym silniej zadziała kwas). Zabiegi z użyciem peelingu wymagają odpowiedniej pielęgnacji domowej. Ważne jest, aby po zabiegu odpowiednio nawilżać skórę, stosować ochronę przeciwsłoneczną, nie należy opalać się, a także korzystać z sauny i solarium przez okres trzech tygodni –

są to bezwzględne wskazania pozabiegowe dla każdego pacjenta.

Wskazania do zabiegów z peelingami chemicznymi: trądzik, fotostarzenie, blizny, rozstępy, przebarwienia, zmiany pozapalne, blizny potrądzikowe, zaskórniki, rozszerzone pory i brak napięcia skóry.

Przeciwwskazania do zabiegów z peelingami chemicznymi: ciąża, kamierne piersią, chroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe, infekcje bakteryjne, leczenie izotretytoina, zabiegi inwazyjne twarzy, kriochirurgia, skłonność do keloidów, nałogowe opalanie.

 

Dermatologiczne peelingi Mesoestetic:

 

Zabieg Mesopeel Lactic

– kwas mlekowy w naturalny sposób poprawia nawilżenie skóry, indukuje syntezę ceramidów w naskórku, stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej. Kwas ten działa przeciwzapalnie i wybielająco, jest bardzo dobrze tolerowany przez skóry naczyniowe i wrażliwe.

Cena zabiegu: 220zł

 

Zabieg Mesopeel Mandelic

– kwas migdałowy o działaniu złuszczającym, antybakteryjnym i przeciwstarzeniowym. Posiada największą masę cząsteczkową wśród wszystkich kwasów AHA, która gwarantuje łagodne i bezpieczne działanie oraz równomierną penetrację do skóry. Kwas ten działa wielokierunkowo, reguluje odnowę komórkową, poprawia koloryt skóry i działa przeciwzmarszczkowo. W idealny sposób łagodzi stany zapalne i zmiany skórne. Wpływa znacząco na produkcję kwasu hialuronowego, który ma duże działanie nawilżające. Polecany jest również przy terapiach odmładzających i przed zabiegami medycyny estetycznej.

Cena zabiegu: 220zł

 

Zabieg Mesopeel Salicylic

– kwas salicylowy dedykowany dla skór trądzikowych z dużym łojotowkiem, wspomaga usuwanie zaskórników, zapobiega powstawaniu wyprysków. Kwas terapeutyczny w leczeniu trudnych przypadków z trądzikiem ropnym, doskonale radzi sobie z przebarwieniami trądzikowym, wyrównując koloryt skóry. Wspaniały peeling do zadań specjalnych. Polecany również do stosowania na ciało (body peel).

Cena zabiegu: 220zł

 

Zabieg złuszczający TCA

– Frost Peel – zabieg na bazie kwasu trójchlorowooctowego. Nie powoduje toksyczności i alergizacji. Kwas ten dedykowany jest dla skór z problemami trądzikowymi, fotostarzeniem, utratą gęstości. Stanowi przygotowanie do innych zabiegów medycyny estetycznej. Może być wykonywany co 30dni.

Cena zabiegu: 250zł

 

Zabieg Retix C (4%) Xylogic "Siła retinolu"

– zabieg złuszczający na bazie retinolu i witaminy C. Komplementarna terapia odmładzająca. Zabieg ten działa przeciwstarzeniowo. Skóra po zabiegu jest widocznie odmłodzona, napięta, wyrównuje się jej koloryt. Zabieg ten może być również stosowany na całe ciało jak i na wybrane partie. Wykonywany co 30 dni.

Cena zabiegu: 280zł

 

 

Zabieg Azelaic Peel /Mccosmetics/

- polecany do skóry podrażnionej z rumieniem, działa przeciwbakteryjnie , przeciwzapalnie, przeciwzaskórnikowo, normalizuje proces keratynizacji. Redukuje przebarwienia skóry, wynikające ze zmian przy trądziku różowatym. Nie wywołuje reakcji fototoksycznych i fotoalergicznych, można go stosować cały rok.

Cena zabiegu: 220zł