A A A

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest metodą stosowaną od lat w celu miejscowego leczenia zmian chorobowych lub ich profilaktyki. Zabieg polega na podawaniu małych ilości substancji leczniczej punkt po punkcie na określonym obszarze ciała za pomocą iniekcji.

Mechanizm działania

Mezoterapia ma wielostronne działanie. Preparat leczniczy podawany jest dokładnie tam gdzie powinien się znaleźć (dotyczy to zarówno okolicy ciała jak i głębokości wstrzyknięć). Gęste nakłuwanie skóry cienkimi igłami ma samo w sobie działanie stymulujące na produkcję fibroblastów.

Preparaty do zabiegów mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu zawierają w swoim składzie głównie kwas hialuronowy i inne indywidualnie dobrane składniki takie jak witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty. Kwas hialuronowy będący głównym składnikiem koktajli mezoterapeutycznych jest również związkiem naturalnie występującym w naszej skórze. Kwas hialuronowy działa jak gąbka wiążąc w skórze wodę. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody. Dodatkowo dostarczane do skóry przy pomocy mezoterapii witaminy wykazują 100% swojej przewidzianej aktywności. Dzięki bezpośredniej drodze podania witaminy nie utleniają się i są w ilości wystarczającej do spowodowania zakładanych procesów takich jak zwiększenie produkcji kolagenu. Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W intensywnej fazie zaleca się wykonanie ok. 4 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. W fazie podtrzymującej zaleca się 2-3 serie w roku. Ze względu na możliwości i efekty końcowe mezoterapia jest jednym z podstawowych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej.

Wskazania do zabiegu:

odmładzanie i poprawa wyglądu skóry

redukcja zmarszczek

redukcja przebarwień

odmłodzenie owalu twarzy

przywracanie napięcia i elastyczności skóry

leczenie rozstępów i blizn

leczenie wypadania włosów

leczenie cellulitu

leczenie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej

Przeciwwskazania:

alergie

ciąża

cukrzyca (niewyrównana)

stany zapalne skóry

opryszczka

skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)

terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi

choroba nowotworowa

Stosowane preparaty:

Mesoestetic Mesohyal

Mesoline Refresh

Mesoline Shine

Mesoline Tight

SRS Skin Lift

Amalian Balance

Cytocare

Strechcare

Dermaheal HSR, SR, SB, LL

NCTF

Stosowane preparaty w zabiegach mezoterapii igłowej to najszersza gama wyrobów medycznych, certyfikowanych znakiem CE, służących do podania śródskórnego. Preparaty stosowane przez nas w zabiegach mezoterapii posiadają certyfikat CE, który potwierdza ich zgodność z Dyrektywą Rady Europejskiej MDD93/42EWG. Znak CE gwarantuje wysoką jakość produktów oraz jego bezpieczeństwo.

Cena zabiegu ustalana po konsultacji dermakosmetycznej.